Na sygnale

Odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy oraz za uprawę konopi

Kara do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 36-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który w swoim mieszkaniu ukrywał prawie 100 gramów amfetaminy oraz 6 krzaków konopi indyjskich.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 36-letni mieszkaniec miasta może posiadać narkotyki. Wczoraj (01.08.2018r.) kryminalni pojechali pod ustalony wcześniej adres i zapukali do drzwi mieszkania mężczyzny.

Otworzył je 36-latek, który na widok policjantów od razu przyznał się do posiadania amfetaminy i dobrowolnie ją wydał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 100 gramów tego narkotyku. Podczas przeszukania kolejnych pomieszczeń, funkcjonariusze natrafili na uprawę marihuany – w specjalnie przygotowanym miejscu w doniczkach rosło 6 krzaków konopi indyjskich.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Do policyjnego depozytu trafiło blisko 100 gramów amfetaminy, 6 krzaków konopi indyjskich, wagi elektroniczne i telefon komórkowy.

36-latkowi zostały przedstawione dwa zarzuty – uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*