Na sygnale

Odpowie za kierowanie pojazdem, mimo cofniętych uprawnień

Policyjni wywiadowcy zatrzymali kierującego osobowym peugeotem, który wsiadł za kierownicę auta, mimo cofniętych uprawnień. Ponadto okazało się, że nie był to pierwszy tego typu przypadek. 67-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (09.03.2022r.) olsztyńscy wywiadowcy zauważyli na jednej z ulic w mieście osobowego peugeota, za którego kierownicą siedział znany im z wcześniejszych interwencji mężczyzna, którego podejrzewali, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy –  mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta. Ponadto okazało się, że 67-latek w przeszłości również wybrał się w podróż, mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami i próbował uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo.

Mężczyzna został doprowadzony do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie usłyszał zarzut naruszenia art. 180a kodeksu karnego. Jest to przestępstwo, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*