Na sygnale

Odnaleziono zaginionego 78-latka

Przez ponad 12 godzin trwały poszukiwania 78-letniego mieszkańca gminy Kiwity, który wczoraj po południu wyszedł z domu w nieznanych okolicznościach. Dziś około godziny 7.00 nad ranem mężczyzna został odnaleziony ponad 5 km od miejsca zamieszkania w m. Rokitnik. Nieprzytomny i wyziębiony został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Olsztynie. W akcje poszukiwawczą oprócz policji i innych służb mundurowych zaangażowali się również mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Wczoraj późnym popołudniem oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany o zaginięciu 78-letniego mieszkańca Kobieli w gminie Kiwity. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna w nieznanych okolicznościach wyszedł z domu po godzinie 12.00. Zaginiony według posiadanych informacji, był chory, miał problemy z pamięcią i wzrokiem. W chwili zaginięcia starszy człowiek ubrany był w sweter, spodnie i kapcie.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania zaginionego. W akcji poszukiwawczej, która trwała ponad 12 godzin udział wzięli także policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Służby Kryminalnej KGP, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach i Żegotach, funkcjonariusze Straży Granicznej w Bezledach z kamerą termowizyjną, myśliwi oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz rodziną.

Przeczesywano w rozległe tereny leśne w okolicach m. Kobiela, Bartniki i Rokitnikach. Do poszukiwań włączono również psa tropiącego z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz wykorzystano nowoczesne mapy cyfrowe i odbiorniki GPS. Poszukiwania policyjne trwały nieprzerwanie przez całą noc.

Dziś po godzinie 7.00 mężczyzna został odnaleziony przez mieszkańca miejscowości Rokitnik. Nieprzytomny i wyziębiony 78-latek helikopterem pogotowia lotniczego został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

Policjanci dziękują wszystkim służbom oraz mieszkańcom zaangażowanym w poszukiwania.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*