Od 1 lutego autobusy linii nr 108 i 112 będą jeździć do Dworca Głównego

- Kategoria: Wiadomości
0

Przedłużenie kursowania linii 108 i 112 jest wynikiem podpisania nowego porozumienia Gminy Dywity z miastem Olsztyn w zakresie powierzenia realizacji lokalnego transportu zbiorowego w 2022 roku. Wydłużenie kursów spowoduje częściowe zmiany godzin odjazdu autobusów obu linii. 

– Dbając o komfort podróżowania Mieszkańców Gminy Dywity, a szczególnie tych dojeżdżających do szkół średnich na terenie Olsztyna, podjęliśmy decyzję, aby linie 108 i 112 przedłużyć do Dworca Głównego przy wyłącznym finansowaniu z naszej strony – mówi wójt Daniel Zadworny.

– Staraliśmy się aby były to przesunięcia jak najmniejsze – mówi Julian Wojgieniec, kierownik referatu bezpieczeństwa, transportu zbiorowego i sportu w UG Dywity. – Nowy rozkład jazdy linii 108 i 112, który jest załączony na dole strony podlega ciągłej analizie, dlatego oczekujemy na wszelkie sugestie pasażerów dotyczące jego modyfikacji. Uwagi można zgłaszać na adres: transport1@ugdywity.pl

 

Od 1 lutego 2022 r. trasy linii 108 i 112 zostają wydłużone do krańca DWORZEC GŁÓWNY. Autobusy na tych liniach po wjeździe do miasta nie będą skręcać z ul. Jagiellońskiej w ul. Poprzeczną, tylko pojadą trasą: ul. Jagiellońska – ul. Limanowskiego – ul. Partyzantów – DWORZEC GŁÓWNY. Autobusy będą zatrzymywać się na nowej trasie na przystankach: Wrocławska, Szewczenki, Limanowskiego i na przystankach krańcowych Dworzec Główny. Przystanki Cmentarz Poprzeczna na ul. Cichej oraz Reymonta na ul. Reymonta przestają być obsługiwane przez te linie.

Źródło: ZDZiT/ Gmina Dywity

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich