O wielokulturowości Warmii i Mazur – rozpoczyna się Festiwal „Kalinowe Mosty”

- Kategoria: Kultura
0

Ponad 40 dziennikarzy stacji radiowych i telewizyjnych z Polski, Białorusi i Ukrainy weźmie udział w V Międzynarodowym Festiwalu Radiowo-Telewizyjnym „Kalinowe Mosty”.

Rozpoczynające się w sobotę wydarzenie ma na celu budowanie współpracy i dobrych relacji między narodami i kulturami sąsiadujących państw. Uczestnicy „Kalinowych Mostów” w czasie tygodniowego pobytu w regionie realizują audycje i reportaże, które następnie są oceniane przez jury. Wśród tematów podejmowanych przez dziennikarzy można znaleźć przede wszystkim te dotyczące wielokulturowości oraz sytuacji społeczno-politycznej przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych na Warmii i Mazurach. Projekt służy także popularyzacji wspólnych osiągnięć partnerów z Polski i Ukrainy na przykładzie doświadczeń województwa warmińsko-mazurskiego.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez Olsztyński Oddział Związku Ukraińców w Polsce przy wsparciu samorządu województwa.

kalinowe_mosty_program

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się