Nowi mieszkańcy w Nadleśnictwie Jagiełek

- Kategoria: Ciekawostki
0

fot. Nadleśnictwo Jagiełek

W sobotę 28 marca w Nadleśnictwie Jagiełek miało miejsce ciekawe wydarzenie. W godzinach popołudniowych do rezerwatu przyrody „Ostoja bobrów na rzece Pasłęce” sprowadziły się dwie nowe rodziny bobrów.

Bobry, zostały wyłowione z prywatnych posesji przez leśnika z Wigierskiego Parku Narodowego p. Wojciecha Misiukiewicza i za zgodą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wypuszczone do Pasłęki. Leśnicy mają nadzieję, że te dwie rodziny odnajdą swój dom wśród miejscowej populacji.

fot. Nadleśnictwo Jagiełek
fot. Nadleśnictwo Jagiełek

Bóbr należy do nielicznego grona gatunków, które potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. Dzięki wyjątkowo silnym siekaczom bobry potrafią ściąć bardzo grube drzewa, o średnicy nawet do 1 m. Do najbardziej charakterystycznych śladów funkcjonowania bobrów w środowisku należą budowane przez nie tamy i żeremia.

Bóbr europejski podlega ochronie w większości krajów europejskich na podstawie dwóch aktów prawnych tj. tzw. Konwencja Berneńska oraz tzw. Dyrektywa Siedliskowa. W Polsce bóbr europejski objęty jest częściową ochroną gatunkową na mocy rozporządzenia ministra środowiska z 12 października 2011 r.

Źródło: Nadleśnictwo Jagiełek/własne

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się