Wiadomości

Nowa sieć ciepłownicza przy ul. Mroza

23 września, dwa dni przed planowanym terminem, zakończyła się modernizacja sieci ciepłowniczej przy ul. Mroza. Jej efekt to 280 metrów nowoczesnej, bezpiecznej i bezawaryjnej sieci, dostarczającej ciepło do mieszkańców Olsztyna w tym rejonie miasta.

Przebudowa sieci kanałowej przy ul. Mroza, konieczna ze względu na jej silne wyeksploatowanie, została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich zakończył się 28 sierpnia 2015 r., natomiast drugi realizowany jest we wrześniu. Jego najważniejszy moment – przepięcie nowej sieci, skutkujący przerwą w dostawie ciepłej wody – został ukończony.

-Przebudowa tak kluczowego odcinka sieci wiązała się z koniecznością przerw w dostawie ciepłej wody do dużej ilości odbiorców, mieszkańców ulic m. in. Piotrowskiego, Kujawskiej, czy Pomorskiej – mówi Sławomir Obiedziński, Kierownik Działu Budowy Sieci MPEC Olsztyn

– Ten czynnik szczególnie wpływał na naszą determinację do jak najszybszego zrealizowania zadania. Duże zaangażowanie naszych pracowników i poszerzony czas pracy pozwoliły skrócić planowane utrudnienia dla mieszkańców okolicznych ulic i osiedli z czterech do dwóch dni. Zadbaliśmy również o to, aby prace montażowe i przygotowawcze wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem. – dodaje.

W ramach przebudowy usunięto tradycyjną sieć kanałową wraz z kanałami betonowymi, a następnie ułożono i podłączono sieć rur preizolowanych. Nowoczesna technologia minimalizuje ryzyko awarii, zwiększa efektywność przesyłu i pozwala na bieżące monitorowanie sieci.

W planach Spółki MPEC jest przebudowa kolejnego odcinka sieci o długości 200 mb przy ul. Mroza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*