Na sygnale

Nocne działania policyjnego zespołu SPEED na ulicach Olsztyna i powiatu

Ponad 30 skontrolowanych pojazdów, 26 mandatów nałożonych na sprawców wykroczeń, w tym 19 za przekroczenie dozwolonej prędkości, 2 zatrzymane prawa jazdy, 3 dowody rejestracyjne aut, których stan techniczny budził wątpliwości oraz 3 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z dróg, to efekt nocnych działań policjantów ruchu drogowego na ulicach Olsztyna i powiatu. Funkcjonariusze z KMP w Olsztynie wspierani przez patrole z zespołu SPEED z jednostek KWP w Olsztynie, KPP w Ostródzie oraz KPP w Szczytnie kontrolowali bez wyjątku wszystkich kierowców, po to, aby wyegzekwować przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

W nocy z 9 na 10 sierpnia br., w wielu miejscach Olsztyna i powiatu można było zobaczyć policyjne patrole wyposażone w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, kontrolujące bez wyjątku wszystkich kierowców. Kilkanaście załóg ruchu drogowego, zarówno z KMP w Olsztynie wspieranych przez patrole z zespołu SPEED z jednostek KWP w Olsztynie, KPP w Ostródzie oraz KPP w Szczytnie wspólnie pracowało do późnych godzin nocnych po to, by zapewnić bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu. Głównym celem działań było egzekwowanie przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez młodych kierujących, niedopuszczenie do organizacji ewentualnych nielegalnych wyścigów samochodowych na drogach publicznych. Uliczne wyścigi są nielegalne, a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Osoby, które uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny na drodze publicznej nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia.

Policjanci swoją obecnością studzili zapędy kierowców, którzy chcieli rozwijać nadmierne prędkości, a tym samym mogli stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze sprawdzali także, czy kierujący są trzeźwi, czy być może zdecydowali się na jazdę pod wpływem środków odurzających. Oceniali również stan techniczny pojazdów.

Funkcjonariusze tylko przez zaledwie kilka godzin skontrolowali ponad 30 pojazdów, 26 kierowców ukarali mandatami, 19 z nich za przekroczenie dozwolonej prędkości. W związku z popełnieniem tego wykroczenia 2 kierowców straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne pojazdów, których stan techniczny budził wątpliwości. Podczas przeprowadzonych działań policjanci wyeliminowali z dróg 3 nietrzeźwych kierujących.

Wymiernym efektem działań był brak zdarzeń drogowych. Policjanci zapowiadają, że tego typu kontrole będą odbywały się cyklicznie.

Źródło:KWP Olsztyn (in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*