KulturaTeatr

Noc Teatru Jaracza

Chciałbyś zobaczyć kulisy Teatru Jaracza? Albo wspólnie z aktorami stworzyć na podstawie Twoich opowieści spektakl na żywo? A może na własnej skórze przekonać się jak wygląda egzamin do Studium Aktorskiego? To wszystko i wiele innych atrakcji czeka na Ciebie podczas Nocy Teatru Jaracza już 7 czerwca od godziny 15:00.

15:00 -16:00 , 16:00 – 17:00, 17:00 – 18:00 – ZWIEDZANIE TEATRU
Foyer Sceny Dużej, kulisy Sceny Dużej, Muzeum Techniki Teatralnej, malarnia, most techniczny Sceny Margines – bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kasie Teatru od 2 czerwca

18:00 – 19:00 – TWORZENIE SPEKTAKLU „NA ŻYWO” (Scena Kameralna)
Publiczność tworzy scenariusz spektaklu opowiadając historię – studenci razem z chętnymi widzami odgrywają sceny. Pieczę reżyserską pełnił będzie Giovanny Castellanos. W prosty sposób pokażemy jak powstaje spektakl, zaprezentujemy możliwości techniczne – dźwięk oraz świtało – oraz ich wykorzystanie przy budowaniu emocji w spektaklu.

19:00 – 21:00 – CZERWONA DROGA DO SABAIBY (Scena Duża)

21:00 – 21:30 – „JAK TO POKAZAĆ” (Scena Duża)
Cztery drużyny składające się z widzów, dowodzone przez kapitanów ze świata mediów, polityki, sportu i teatru staną w szranki w rozszyfrowaniu krótkich scenek z najpopularniejszych sztuk teatralnych i produkcji filmowych, które pokażą aktorzy Teatru Jaracza: Paweł Parczewski, Małgorzata Rydzyńska i Cezary Ilczyna.

21:30 – 22:30 – KĄCIKI TEATRALNE (Foyer Sceny Dużej)
charakteryzacja, perukarnia, garderoba, rekwizyty, pracownia malarska

22:30 – 23:00 – BYĆ ALBO NIE BYĆ… AKTOREM. O TO JEST PYTANIE (Scena Duża)
Przetestujemy umiejętności oraz predyspozycje aktorskie widzów. Pokażemy kilka ćwiczeń oraz technik wykorzystywanych przez studentów w Studium Aktorskim, a także zaprezentujemy przykładowe pytania padające podczas egzaminów do Studium Aktorskiego. Prowadzący: Paweł Parczewski.

23:00 – 00:00 – NOCNE ZWIEDZANIE TEATRU Z IRENĄ TELESZ
bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kasie Teatru od 2 czerwca
bezpłatne wejściówki od 2 czerwca do odbioru w Kasie Teatru

 Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie ul. 1 Maja 4 

Źródło: teatr.olsztyn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*