Na sygnale

Niewybuch z czasów II wojny światowej przy dworcu PKP Iława Główna

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony podczas prac ziemnych przy dworcu PKP Iława Główna. Niewybuch zabrali saperzy z JW. Z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany przez pracowników, którzy podczas prac ziemnych znaleźli przedmiot przypominający swym wyglądem niewybuch. Zgłaszający dodał, że znajduje się on na terenie budowy w okolicach dworca PKP Iława Główna. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski kal. 75 mm z zapalnikiem.

Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej. Ze względu na to, że pocisk artyleryjski został ujawniony w okolicy dworca i budynków mieszkalnych policjanci, do czasu zabrania niewybuchu przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego zabezpieczali miejsce znalezienie pocisku. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Policjanci przypominają!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

Źródło: KWP Olsztyn (jk/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*