Nietrzeźwy pasażer zaciągnął ręczny hamulec, auto dachowało

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (18.05.19) kilka minut po godzinie 20.00 między Ornetą, a Lidzbarkiem Warmińskim. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali samochód marki Volkswagen Golf wywrócony w rowie na dachu.

Jak się okazało, podczas jazdy pasażer vw pokłócił się z 51-letnią partnerką, która kierowała pojazdem. 40-latek miał pretensje do kobiety i w trakcie jazdy chciał wysiąść z auta. W pewnym momencie mężczyzna zaciągnął hamulec awaryjny (ręczny) co spowodowało, że pojazd wpadł w poślizg, kierująca straciła nad nim panowanie i dachowała w przydrożnym rowie.

Pasażer i kierująca pomimo skrajnie niebezpiecznej sytuacji na drodze wyszli z tego bez obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że pasażer, mieszkaniec powiatu mrągowskiego był pijany. 40-latek za spowodowanie zagrożenia niebezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/kw)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się