Na sygnale

Nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu drogowego

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym daewoo. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 26-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (02.06.2020) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Daewoo Matiz. Ich uwagę przykuł stan techniczny pojazdu – opony różnej konstrukcji na jednej osi. Policjanci zaraz po podejściu do samochodu wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że 26-latek ma cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od niesprawnego technicznie pojazdu.

Źróło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*