Na sygnale

Nietrzeźwy i bez prawa jazdy spowodował kolizję

Ponad pół promila alkoholu w swoim organizmie miał 55-letni mieszkaniec Olsztyna, który wczoraj po południu spowodował kolizję drogową. Mężczyzna cofając z miejsca postojowego najechał na pojazd znajdujący się bezpośrednio za nim. Jak się okazało, nie miał on też prawa jazdy. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło wczoraj (04.12.2019r.) na ul. Nad Jarem w Olsztynie. Na pojazd, którego kierowca oczekiwał na możliwość skrętu w prawo najechał kierujący osobowym audi, który w tym czasie próbował wyjechać z zatoki parkingowej. Policjanci, którzy zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego zbadali trzeźwość kierujących. Okazało się, że sprawca kolizji drogowej kierujący osobowym audi, 55-letni mieszkaniec Olsztyna ma ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Policjanci sprawdzili w policyjnych systemach uczestników zdarzenia, po tej czynności, wyszło na jaw, że kierowca audi, który nie dość, że spowodował kolizję drogową, wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości to w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka kara grzywny.

Policja ponawia apel do kierowców o rozwagę, gdyż każda jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*