Na sygnale

Nietrzeźwy i bez odblasków poruszał się poboczem drogi. Noc spędził w izbie wytrzeźwień

Olsztyńscy policjanci ruchu drogowego w trakcie patrolu zauważyli idącego poboczem chwiejnym krokiem mężczyznę. Nie dość, że pieszy idący „wężykiem” stwarzał zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego, to na dodatek nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. W trosce o bezpieczeństwo mężczyzny policjanci zdecydowali o osadzeniu go w izbie wytrzeźwień.

Jak ważne są elementy odblaskowe, z których należy korzystać po zmroku poza obszarem zabudowanym, policjanci informują przy każdej możliwości. W dalszym ciągu niestety zdarzają się jednak osoby, które nie korzystają z odblasków. Policjanci nie poddają się w uświadamianiu społeczeństwa na temat sensu noszenia odblasków. Nawet najmniejszy odblask może uratować życie. O tym jak poważnie tę sprawę traktują funkcjonariusze przekonał się pewien mężczyzna na trasie między Dywitami a Olsztynem.

Policjanci olsztyńskiej drogówki podczas patrolowania al. Wojska Polskiego w porze wieczorowo – nocnej zauważyli mężczyznę, który już poza obszarem zabudowanym chwiejnym krokiem poruszał się poboczem drogi. Mężczyzna (w stanie upojenia alkoholowego) idąc poboczem drogi stwarzał zagrożenie dla siebie, a także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie miał on na sobie żadnego elementu odblaskowego, dzięki któremu kierowcy mogliby dostrzec pieszego z dostatecznej odległości.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który z trudem utrzymywał się na nogach. W tym stanie nie docierało do niego, że swoim zachowaniem stwarza on realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem będzie przewiezienie i osadzenie mężczyzny w izbie wytrzeźwień. Dopiero po wytrzeźwieniu będzie możliwe jego przesłuchanie.

Mężczyzna najprawdopodobniej oprócz rachunku za spędzenie nocy w olsztyńskim ambulatorium dla nietrzeźwych, będzie musiał także opłacić karę grzywny za wykroczenie drogowe. Może odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za poruszanie się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*