Na sygnale

Nietrzeźwy doprowadził do zdarzenia drogowego

Do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna grozi 49-latkowi, który będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia drogowego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

We wtorek (17.08.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z dróg w gminie Olsztynek. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 49-letni kierujący osobowym audi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 1,3 promila alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali 49-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz  i wysoka grzywna. Kierujący nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*