Na sygnale

Nietrzeźwy 28-latek sprawcą kolizji na ul. Boenigka w Olsztynie

Wczoraj (09.12.2018r.) przed godziną 19:00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem dwóch aut osobowych. Do zdarzenia doszło na ul. Boenigka w Olsztynie, gdzie 28-letni kierujący fiatem podczas manewru skrętu w prawo zjechał na lewą stronę jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka osobowym audi.

Bezpośrednio po zdarzeniu, z samochodu sprawcy kolizji drogowej, dosłownie wytoczył się młody kierowca. Już na pierwszy rzut oka było wiadomo, że jest on kompletnie pijany. Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało obecność w jego organizmie dwóch promili alkoholu.

Po sprawdzeniu 28-letniego kierowcy w policyjnych systemach wyszedł również na jaw fakt, że mężczyzna posiada czynny zakaz kierowania pojazdami, który zgodnie z decyzją sądu obowiązuje do 2025 roku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 28-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za spowodowanie kolizji drogowej. Nie uniknie on również kary za niestosowanie się do prawomocnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami za który czeka go znacznie wyższa kara, bo nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*