Na sygnale

Nietrzeźwy 27-latek wyeliminowany z ruchu

Wczoraj olsztyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu 27-letniego mężczyznę, który nie dość że wsiadł za kierownicę będąc kompletnie pijanym to przy okazji mimo orzeczonego dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj (21.07.2021) po godzinie 23:00 podczas patrolowania ul. Sikorskiego w Olsztynie funkcjonariusze zauważyli dziwnie zachowującego się kierującego osobowym mitsubishi. Kierowca wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na ul. Sikorskiego wyjechał z torowiska po pasie zieleni. Ta sytuacja przykuła uwagę policjantów, którzy postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Kierowca na widok radiowozu skręcił w ul. Obrońców Tobruku, zjechał na chodnik i zatrzymał się na ścieżce rowerowej.

Już na pierwszy rzut oka było wiadomo, że za kierownicą osobowego mitsubishi siedzi kompletnie pijany mężczyzna. W organizmie 27-latka krążyły 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się ponadto, że ciąży na nim dożywotni sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

27-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie wykonane zostały z nim niezbędne czynności procesowe. Pojazd, którym poruszał się nieodpowiedzialny mężczyzna został odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu. 27-latek odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do sądowego zakazu za co zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*