Na sygnale

Nietrzeźwi bez uprawnień w rękach Policji

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowali z ruchu drogowego. Pierwszy doprowadził do zdarzenia drogowego mając 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi został zatrzymany do kontroli drogowej na jednej z dróg w gminie Dywity. W jego organizmie krążyło blisko 0,6 promila alkoholu. 33 i 54-latek ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W sobotę (06.02.2021r.) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic w mieście. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący osobowym fordem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i uderzył w skrzynkę energetyczną. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie 33-latka. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogólne nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył policjantom swoje zachowanie emocjami, ponieważ pokłócił się z dziewczyną i postanowił odreagować wsiadając za kierownicę auta pod wpływem alkoholu.

Tego samego dnia (06.02.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z dróg w gminie Dywity zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Galaxy. Po podejściu do kierującego, funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło blisko 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że 54-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. 33 i 54-latek odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*