Na sygnale

Nietrzeźwa potrąciła pieszego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie pracowali dziś na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem 70-letniego pieszego oraz 49-letniej kierującej osobowym daewoo. Funkcjonariusze nie musieli długo się zastanawiać nad przyczyną tego zdarzenia. Stężenie alkoholu w organizmie kierującej osobówką było tak duże, że z łatwością dało się je wyczuć dosłownie na odległość kilku metrów.

Wczoraj (10.05.2021) przed południem oficer dyżurny KMP w Olsztynie przyjął zgłoszenie dotyczące potrącenia mężczyzny w rejonie Pl. Bema przy zjeździe w kierunku ul. Kętrzyńskiego. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe. Karetką pogotowia do szpitala został przewieziony 70-letni mężczyzna, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych w chwili gdy sygnalizator nadawał dla niego światło zielone. Niestety, ani pieszego ani sygnalizatora nie widziała 49-letnia kierująca osobowym daewoo, która zatrzymała się po kilku metrach od miejsca potrącenia mężczyzny.

Pracujący nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia, funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 49-letniej kobiety siedzącej w chwili zdarzenia na miejscu kierowcy. Alkomat był bezlitosny i wskazał „zabójcze” jak na warunki drogowe stężenie – w wydychanym powietrzu 49-latki krążyło prawie 2,5 promila alkoholu.

Kobieta już straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. W zależności od obrażeń poszkodowanego odpowie za spowodowanie kolizji/wypadku będąc w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*