Na sygnale

Nietrzeźwa 39-latka za kierownicą ciągnika

Policyjna kontrola po raz kolejny uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Tym razem do niechlubnego grona nietrzeźwych dołączyła 39-letnia kobieta kierująca ciągnikiem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkanka gminy Biskupiec miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (08.04.19r.). Patrol łączony policjanta z ogniwa ruchu drogowego nowomiejskiej komendy oraz funkcjonariusza Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie prowadził pomiar prędkości w miejscowości Wonna na terenie gminy Biskupiec. W pewnym momencie zainteresowanie policjantów wzbudził kierujący ciągnikiem, który na widok policyjnego patrolu nagle zawrócił chcąc uniknąć kontroli drogowej.

Za kierownicą Ursusa siedziała kobieta. Szybko okazało się, dlaczego chciała uniknąć kontroli. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 39-letnia mieszkanka gminy Biskupiec miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

Źródło: KWP Olsztyn (lm/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*