Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną zdarzenia drogowego na DK 51

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

W poniedziałek (tj. 13.12.2021 r.) około godziny 16:25 policjanci pracowali w miejscu zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów na drodze krajowej nr 51. Powodem zdarzenie było nieprawidłowe wyprzedzanie. Sprawca zdarzenia, 35-letnia kierująca, została ukarana mandatem karnym.

W poniedziałek (tj. 13.09.2021 r.) oficer dyżurny lidzbarskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów na drodze krajowej nr 51 w okolicach miejscowości Samolubie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia. 35-letnia kierująca pojazdem Volkswagen Passat jadąc od strony Bartoszyc w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, na prostym odcinku drogi, podczas manewru wyprzedzenia, nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Audi A6 jadącym z naprzeciwka oraz wyprzedzanym pojazdem Opel Astra. Prawdopodobnie dzięki reakcjom obronnym kierujących pojazdu audi i opel udało się uniknąć tragedii na drodze.

Kierująca volkswagenem odbijała się od obu pojazdów, a następnie wpadła w poślizg i wjechała do rowu, gdzie dachowała i zakończyła swoją jazdę. W następstwie zdarzenia wyrwało tylną oś w pojeździe Volkswagen Passat. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana na czas pracy służb ratunkowych, po chwili odbywał się ruch wahadłowy.

Łącznie w pojazdach znajdowało się pięć osób. W wyniku zdarzenia jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej, lecz po jej udzieleniu, opuściła karetkę bez potrzeby hospitalizacji. Zatrzymano dowody rejestracyjne we wszystkich pojazdach z uwagi na uszkodzenia. Kierujący byli trzeźwi. 35-letnia kierująca została ukarana mandatem karnym.

Policja kolejny raz apeluje o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu przez kierujących pojazdami. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

Źródło: KWP Olsztyn (bm/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus