Nielegalny alkohol spod Tolkmicka

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KAS

Efektywna współpraca policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziła do zajęcia wyrobów alkoholowych, które były nielegalnie produkowane i przechowywane bez wymaganych znaków akcyzy. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 57-latek.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Braniewie wraz z warmińsko-mazurskimi funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej zajęli 400 litrów wyrobów alkoholowych bez wymaganych znaków akcyzy. Akcję przeprowadzili pod Tolkmickiem. Ustalili, że właściciel posesji wytwarza alkohol etylowy, nie posiadając wymaganego prawem wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego. W wyniku przeszukania ustalonych pomieszczeń, funkcjonariusze zabezpieczyli alkohol pochodzący z nielegalnej produkcji oraz aparaturę do destylacji.

W tej sprawie 57-latek usłyszał zarzut nielegalnego wyrabiania alkoholu etylowego w postaci bimbru tj. art.12a ust.1 Ustawy z dnia 02 marca 2001 r. o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Dalsze czynności prowadzone są przez policjantów z Wydziału Kryminalnego z KPP w Braniewie.

Źródło: KWP Olsztyn (jr/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana w organizacji ruchu: w niedzielę otwarcie ul. Wyszyńskiego

Trwa rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej. Kierujący już w