Na sygnale

Nie ustępując pierwszeństwa doprowadził do wypadku, w którym brały udział 4 pojazdy. Stracił prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy 38-letniemu kierowcy osobowego nissana, który nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, doprowadził do zdarzenia, w którym udział brały łącznie 4 pojazdy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny. Krajowa droga nr 53 na czas usuwania uszkodzonych pojazdów z jezdni była całkowicie zablokowana.

We wtorek (16.11.2021 r.) po godzinie 6:00 na drodze K-53 (19 km, 1 hm) doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym udział brały 4 samochody osobowe. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że sprawcą kolizji drogowej był 38-letni kierujący Nissanem, który wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą Volkswagena. Na skutek uderzenia, kierujący osobowym volkswagenem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się kolejno z kierującym osobowym oplem i kierującym BMW.

Na miejsce zdarzenia skierowano służby ratunkowe: Policja, Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego. Medycy po wstępnych badaniach uczestników zdarzenia nie stwierdzili, aby odnieśli oni poważne obrażenia – nikt nie trafił do szpitala. Droga w miejscu kolizji całkowicie zablokowana byłą przez około godzinę – był to czas niezbędny do obsługi zdarzenia, usunięcia zanieczyszczeń z jezdni oraz zabezpieczenia uszkodzonych aut przez wezwane holowniki.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci zdecydowali, aby zatrzymać sprawcy kolizji drogowej uprawnienia do kierowania. Policjanci przypominają o tym, że, czasem chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*