Na sygnale

Nie ustają poszukiwania 91-letniego Bronisława Guzewicza

Trwają działania poszukiwawcze za zaginionym 91-letnim Bronisławem Guzewiczem. W poszukiwania seniora z wielką determinacją i zaangażowaniem poza policjantami zaangażowali się także strażacy ochotnicy, ratownicy z PCK, a także wiele innych osób.

Bronisław Guzewicz zaginął w drugiej połowie lipca (19.07.2018) w okolicy ul. Cementowej w Olsztynie. To właśnie tam, na pętli autobusowej zazwyczaj wysiadał i pieszo chodził na swoją działkę ogrodniczą zlokalizowaną na terenie ROD Klebark Wielki. Tak też było w dniu zaginięcia.

Zgromadzony materiał z zapisów kamer autobusu i okolicznych firm pozwolił potwierdzić to, że 91-latek wysiadł na przystanku przy ul. Cementowej w Olsztynie i dalej piechotą poszedł w kierunku działek. Ostatnie miejsce, w którym był widziany to ul. Lubelska – kilkadziesiąt metrów przed wiaduktem.

zaginiony-bronislaw-g

Policjanci w ciągu kolejnych dni zorganizowali kilka dużych akcji poszukiwawczych, gdzie udział brali nie tylko funkcjonariusze ale i ludzie dobrej woli, którzy bezinteresownie starali się pomóc w poszukiwaniach zaginionego. Pomimo trudnego terenu, często wydawałoby się niemożliwego do pokonania, wszyscy z pełną determinacją szli naprzód bez względu na panujące niedogodności. Typowali i sprawdzali kolejne miejsca.

Przeszukany został ogromny obszar: nieużytki, drogi, łąki, lasy, zbiorniki wodne, drogi techniczne, teren budowy, tereny leśne. Po lupę wzięto teren ul. Lubelskiej, Track, Wójtowa Rola, Wójtowo, Klebark Mały, Klebark Wielki, Silice i Klewki. Policjanci z zespołu ds. osób zaginionych, koordynujący działania, do akcji poszukiwawczej oprócz policjantów zaangażowali m.in. Grupę Ratownictwa PCK i strażaków ochotników z OSP Klebark Wielki. Wykorzystany również został specjalistyczny sprzęt w postaci drona, quadów i łodzi. Utworzony został sztab, w którego skład wchodzili policjanci i funkcjonariusze grupy PCK. To właśnie oni zajmowali się mapowaniem, planistyką i wyznaczaniem kolejnych sektorów poszukiwań.

Niestety, mimo zmasowanych działań poszukiwawczych, do chwili obecnej nie udało się odnaleźć zaginionego 91-latka. Kolejne działania zakrojone na szeroką skalę są zaplanowane na 14 sierpnia. Policjanci prowadzący działania dziękują wszystkim, którzy dotychczas brali udział w akcji poszukiwawczej. Jak podkreślają mundurowi, mimo zaginiony do chwili obecnej się nie odnalazł, nie należy tracić nadziei.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*