Na sygnale

Narkotyki w przesyłce kurierskiej. Adresatowi grożą trzy lata pozbawienia wolności

Mieszkaniec Kętrzyna został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Wpadł, gdy w firmie kurierskiej uszkodzeniu uległa adresowana do niego paczka, z której wysypała się marihuana. Zamiast kuriera pod wskazany na paczce adres pojechali olsztyńscy policjanci, którzy znaleźli przy mężczyźnie kolejne partie narkotyków. Teraz może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Na trop podejrzanego o posiadanie środków odurzających olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wpadli wczoraj (28.06.2018) po otrzymaniu informacji z firmy kurierskiej. Podczas przeładunku uszkodzeniu uległ karton zaadresowany do 22-letniego mieszkańca Kętrzyna, z którego wydostał się susz roślinny wyglądem i zapachem przypominający marihuanę. Badanie narkotestem potwierdziło podejrzenia kuriera.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem odbiorcy do którego zaadresowana była paczka. Tym razem do drzwi 22-letniego mieszkańca Kętrzyna, zamiast kuriera zapukali olsztyńscy policjanci. Po przeszukaniu mieszkania podejrzanego o posiadanie narkotyków mężczyzny, w zamrażalniku funkcjonariusze znaleźli kolejne partie zakazanych substancji. W trakcie wykonywanych czynności, mundurowi zabezpieczyli łącznie: 105 szt. tabletek MDMA, ponad 70 gramów marihuany i ponad 580 gramów amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli również elektroniczną wagę, telefon komórkowy należący do 22-latka i pieniądze w kwocie 930zł.

Młody mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak twierdził podejrzany, wszystkie nielegalne środki miały mu służyć na użytek własny. Po przesłuchaniu, 22-latek usłyszy zarzut posiadania substancji zakazanych, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*