Zapowiedzi wydarzeń

Najwięksi twórcy polskiego YouTube’a staną w szranki o puchar Róży Wiatrów w I Żeglarskich Mistrzostwach Polski YouTuberów

Już 9 maja w ośrodku Róży Wiatrów w Węgorzewie rozpoczną się I Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów. Do rywalizacji o mistrzowski tytuł przystąpi aż 10 załóg złożonych z najpopularniejszych twórców polskiego YouTube’a. W czasie trzydniowej imprezy uczestnicy, oprócz udziału w regatach, sprawdzą swoje siły i umiejętności na quadach, rozegrają mecze paintballowe oraz wezmą udział w zawodach wioślarskich.

Z początkiem maja Ośrodek Szkoleniowy Róży Wiatrów zamieni się w arenę zmagań najpopularniejszych twórców polskiego YouTube`a. Zmierzą się oni w I Żeglarskich Mistrzostwach Polski YouTuberów. W ramach zawodów zaplanowane zostały trzy biegi – dwa krótkodystansowe na jeziorze Święcajty oraz jeden długodystansowy na wodach jeziora Mamry. Uczestnicy będą mieli do swojej dyspozycji komfortowe jachty kabinowe klasy Fortuna 27 oraz Twister 780. Trasy regat zostały opracowane przez komisję sędziowską, która będzie też czuwać nad przebiegiem zawodów.

Najwięksi twórcy polskiego YouTube’a na Mazurach

Już wkrótce wiele popularnych kanałów polskiego YouTuba zamilknie na kilka dni. Dlaczego? W I Żeglarskich Mistrzostwach Polski na starcie wyścigu stanie 10 załóg, w skład których wejdzie aż 40 najpopularniejszych YouTuberów. Nie zabraknie wśród nich znanych gamerów, autorów zabawnych pranków, vlogerów zajmujących się na co dzień modą oraz wielu innych twórców, których filmy każdego dnia oglądają tysiące internautów. Wszyscy w ramach sportowej rywalizacji wypłyną na wodę i zawalczą o puchar I Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów. Kto wzniesie trofeum w geście triumfu? Tego dowiemy się już 9 maja.

Jednak Ci, którzy spragnieni będą jeszcze większej dawki adrenaliny czekają dodatkowe wyzwania. Gdy rywalizacja przeniesie się na suchy ląd, każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił na quadach oraz w zawodach paintballowych, rozgrywanych na specjalnie przygotowanym polu. Ci, którym po regatach będzie jednak wciąż brakowało wody, wezmą udział w zawodach wioślarskich. Wyścig łódek napędzanych siłą własnych mięśni stanowić będzie prawdziwy sprawdzian koordynacji i siły. Dodatkowo na terenie ośrodka Róża Wiatrów powstanie strefa gracza Xbox, dzięki której uczestnicy będą mogli kontynuować rywalizacje w wirtualnym świecie.

– Czegoś takiego jeszcze nie było! Wiele razy słyszeliśmy o regatach lekarzy, prawników czy aktorów, natomiast nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji sprawdzić, jak w roli żeglarzy poradzą sobie twórcy YouTube’a. Stąd też pomysł stworzenia I Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów. Szybko się okazało, że nasz pomysł przypadł do gustu również uczestnikom. W zaledwie kilka dni skompletowaliśmy wszystkie załogi i już niedługo przekonamy się, kto sięgnie po mistrzowski tytuł. Wszystkich fanów zachęcamy oczywiście do śledzenia relacji z wydarzenia na kanałach twórców oraz na oficjalnym fanpage Róży Wiatrów – mówi Bartek Milewski, założyciel szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów.

Partnerami i sponsorami nagród I Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów są: Akademia Leona Koźmińskiego, Microsoft Polska oraz firma Timex.

O Róży Wiatrów

Róża Wiatrów jest największą w Polsce szkołą żeglarską. Organizuje rejsy żeglarskie morskie i śródlądowe oraz prowadzi szkolenia na stopnie żeglarza jachtowego, sternika jachtowego i sternika morskiego. Ośrodek i port Róży Wiatrów znajduje się w Węgorzewie nad jeziorem Święcajty.

Szczegółowe informacje: www.roza.pl i www.facebook.com/roza.wiatrow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*