Najpiękniejsze fotografie lotnicze świata w Dywitach

- Kategoria: Kultura
0

Gmina Dywity zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć z pokazów lotniczych na całym świecie. Legendarny Sławek hesja Krajniewski, czołowy fotograf lotniczy świata będzie bohaterem drugiego spotkania z cyklu (Od)Loty Kultury, które odbędzie się w sobotę 16 stycznia o godz. 17.00 w GOK Dywity.

Wizyta w Dywitach Sławka hesji Krajniewskiego i jego wystawy „Odloty hesji” to nie lada gratka nie tylko dla miłośników lotnictwa. Hesja to legendarna i najbardziej znana postać polskiej fotografii lotniczej, która przemierza każdego roku tysiące kilometrów po największych pokazach lotniczych świata. Podczas wernisażu w Dywitach Sławek Hesja Krajniewski, który jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action zaprezentuje swoje najlepsze zdjęcia, które powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w Europie i USA w latach 2010-2012.

Dwie największe pasje bohatera (Od)Lotów Kultury to lotnictwo i fotografia. Te dwie pasje od wczesnego dzieciństwa przepełniają życie hesji. Miejsca ich przecięcia zawsze znaczone są zdjęciami lotniczymi. Jego fotografie to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno! „Odloty Hesji” to wystawa, która z pewnością zachwyci nie tylko miłośników lotnictwa! Podczas spotkania Sławek Hesja Krajniewski poprowadzi krótkie warsztaty, jak zrobić zdjęcia lotnicze, pokaże tez filmy i impresje z najciekawszych pokazów lotniczych w Polsce i na świecie.

Organizatorem spotkania jest Gmina Dywity przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach.

– Hasło „Gmina z polotem”, nasza sterowcowa historia (w Dywitach przed II wojną światową funkcjonowała baza wojskowych sterowców), a także projekt Akademii Wysokich Lotów realizowany z młodzieżą, zobowiązują nas do pielęgnowania i rozwijania lotniczych klimatów i tradycji – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Zapraszam wszystkich na spotkanie z mistrzem lotniczej fotografii.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 w GOK Dywity.

Źródło: UG Dywity

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po