Kultura

Najlepsze dokumentalne fotografie z Polski i świata w Olsztynie

Już po raz piąty w Olsztynie podziwiać można fotografie nagrodzone podczas 11. edycji konkursu BZ WBK Press Foto. Wystawa odbywa się w budynku planetarium przy al. Piłsudskiego 38 i potrwa do 18 listopada.

Jurorzy pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego mieli mnóstwo pracy. Do konkursu 368 zawodowych fotoreporterów zgłosiło ponad 5,3 tys. zdjęć. Łącznie nagrodzono 32 autorów.

Wyczerpani walkami demonstranci pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas „Czarnego czwartku” w Kijowie oraz tłum, który próbuje zlinczować pojmanego snajpera – to tematy dwóch zdjęć, które otrzymały dwie z czterech głównych nagród w konkursie. Autorką pierwszego, które zdobyło tytuł Zdjęcia Roku, jest Agata Grzybowska (Gazeta Wyborcza). Drugie zdjęcie wykonała Simona Supino (Super Expres), która otrzymała Nagrodę Rzeczpospolitej, patrona medialnego konkursu.

Wśród tematów tegorocznych nagród głównych jest również niezwykle radosne i pełne euforii wydarzenie, jakim było zwycięstwo Polaków z Niemcami w meczu eliminacyjnym Mistrzostw EURO 2016. Zdjęcie Piotra Bławickiego (East News) przedstawia Sebastiana Milę po strzeleniu bramki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*