Wiadomości

Najlepsza żeglarka Europy u marszałka

Gustaw Marek Brzezin spotkał się z Agatą Barwińską – Mistrzynią Europy w żeglarskiej klasie Laser Radial. W miniony weekend iławianka, zawodniczka MOS Iława, nie tylko obroniła zeszłoroczny brązowy medal europejskiego czempionatu, ale z dużą przewagą wywalczyła złoto w tej olimpijskiej klasie.

– Pani Agata jest niezwykle utalentowana, a jej wyniki nie są żadnym przypadkiem. Konsekwentne potwierdzanie swoich umiejętności i formy w imprezie rangi Mistrzostw Europy świadczy o dużej klasie sportowca. Jestem dumny, że mogłem złożyć osobiste gratulacje ledwie dwa dni po zdobyciu tego tak ważnego tytułu w sportowej karierze – mówi marszałek Brzezin.

Agata Barwińska na tegorocznej Gali Sportu została Sportowcem Roku Warmii i Mazur, jest także sportową stypendystką samorządu województwa. W tym roku czeka ją jeszcze start w grudniowych Mistrzostwach Świata, do których będzie się przygotowywała na hiszpańskich wodach.

– Chcę walczyć o medale i choć wiem, że ze sportowym szczęściem różnie bywa, to na pewno przygotuję się najlepiej, jak tylko mogę – obiecuje świeżo upieczona Mistrzyni Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*