Kultura

Nagrodzeni na Maratonie w Olsztynie

Podczas uroczystej gali 23 maja br. zamykającej II Maraton Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie nagrodzeni zostali twórcy najlepszych reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce sportowej, oraz laureaci konkursu na najlepszy informacyjny serwis sportowy, i na najlepszego dziennikarza sportowego.

Ogłoszone zostały również wyniki plebiscytu TVP Sport i Przeglądu Sportowego, w którym widzowie wybrali Najpopularniejszy Polski Film Fabularny o tematyce sportowej – zwyciężył „Piłkarski Poker”.
W konkursie sportowej twórczości telewizyjnej zostały przyznane wyróżnienia dla programu TVP Bydgoszcz „Sektor kibica” w kategorii najlepszy informacyjny serwis sportowy za wykorzystanie nowych mediów oraz kreatywność i różnorodność audycji. W kategorii najlepszy dziennikarz sportowy wyróżnienie otrzymała Beata Oryl-Stroińska z TVP Poznań – za znaczący rozwój talentu.

Nagrodę Grand Prix konkursu na najlepszy reportaż i film dokumentalny o tematyce sportowej otrzymał Krystian Pluta film „ Optimista”. Nagroda przyznana został za oddanie idei Sportu kształtującej młode charaktery i dojrzały warsztat realizacyjny.

Cztery równorzędne wyróżnienia w konkursie głównym otrzymali: Artur Szulc „ Zwykła niezwykła rodzina”- wyróżnienie za pasjonująca opowieść o niezwykłej rodzinie Marszałków i pasji do uprawiania sportu. Ilona Małek i Paweł Pezdan TVP Rzeszów za „ Chce się Żyć”- wyróżnienie za odkrycie niezwykłego bohatera dla którego sport jest sposobem na Życie.

Krzysztof Włostowski za „ Zatańczyć w chmurach”- wyróżnienie za historie pełnosprawnego bohatera który mimo że jest niepełnosprawny z powodzeniem uprawia różne dyscypliny sportu.

Sławomir Witek za „ Siedmiu mężczyzn w różnym wieku”- wyróżnienie za oryginalny sposób pokazania natury boksu. Wyróżnienie honorowe otrzymali Iwona Dorota Nowacka, Zbigniew Masternak, Paweł Penarski za reportaż „Skazani na Książki- Zbigniew Masternak” za udane podjecie tematu o związkach sportu z literaturą. Przyznano również nagrodę honorową Gloria Marathon dla Pana Bogdana Tuszyńskiego.

II MARATON Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie odbył się w dniach 22-23.maja. Zainteresowani mogli zobaczyć 24 najlepszych reportaży i dokumentów o tematyce sportowej, pokazy specjalne, a takŜe wziąć udział w spotkaniach z twórcami, dziennikarzami sportowymi, komentatorami i sportowcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*