Kultura

Nabór filmów do konkursów WAMA Film Festival

Już w październiku do Olsztyna wróci WAMA Film Festival. To czwarta odsłona wydarzenia, które co roku przyciąga do stolicy Warmii i Mazur znakomitych polskich i zagranicznych gości, najlepszych krytyków filmowych oraz – oczywiście – spragnioną dobrej sztuki publiczność. Właśnie ruszył nabór do festiwalowych konkursów.

Tradycyjnie już rywalizacja odbędzie się w ramach dwóch sekcji – Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych i Konkursu Filmów Krótkich. Obie oceniane będą przez niezależne składy jurorskie, które podczas finałowej gali wręczą w każdej kategorii konkursowej Grand Prix WAMA Film Festival. Dodatkowo powołane będzie jury mniejszości kulturowych. Swoją nagrodę przyzna również publiczność. Dodajmy, że WAMA Film Festival jest jednym z dziewięciu polskich festiwali filmowych uprawnionych do przyznawania nominacji do prestiżowych Nagród im. Jana Machulskiego, dedykowanych młodym twórcom filmowym. Słowem – jest o co powalczyć.

Na zgłoszenia czekamy do 18 września 2017 roku. Ustalenia komisji kwalifikacyjnej poznamy najpóźniej 28 września. Festiwal potrwa od 10 do 14 października.

WAMA to pierwszy tak duży festiwal filmowy na Warmii i Mazurach, a jednocześnie jedyny w kraju festiwal koprodukcji filmowych. Jego ideą jest wielokulturowość, a misją – promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Wokół tego tematu skupione są projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi. Szukamy filmów związanych z najważniejszymi problemami współczesnego świata. Wierzymy w moc filmów realizowanych w systemie międzynarodowych koprodukcji.

Podczas festiwalu pragniemy również promować kino krótkometrażowe – formę, od której zaczynał karierę niejeden uznany dziś reżyser. Krótkie filmy to duża dawka emocji w skondensowanej formie, idealnej do podejmowania ważnych tematów społecznych. W Olsztynie tworzymy platformę do prezentowania tego rodzaju kina, szczególnie, że na co dzień jest tu trudno dostępne.

Regulamin konkursów filmowych i formularz zgłoszenia filmów dostępne są pod adresem:

Nabór filmów / Film submission 2017

Honorowy patronat nad festiwalem objął Polski Instytut Sztuki Filmowej.

WAMA Film Festival jest finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Programu Unii Europejskiej ERASMUS+. Realizację projektu współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*