Na Mazurach powstał pierwszy w Polsce komiks wędkarski Fikoty Family

- Kategoria: Ciekawostki
2

Komiks „Fikoty Family – ten karpiowy” to edukacja i przygoda w jednym dla całej rodziny. Jak sam tytuł wskazuje, pierwszy tom komiksu Fikoty Family poświęcony jest tematyce karpiarstwa. W fabule główną rolę odgrywa zwariowana rodzinka Fikocińsich, która wybiera się na swoją pierwszą w życiu zasiadkę karpiową. Już sam dojazd na Łowisko sKARPetka jest dla Fikocińskich sporym wyzwaniem. Czy miejscówka obdaruje ich pięknymi wynikami? O tym dowiecie się w komiksie!

Publikacja pozwala w przyjazny sposób propagować wędkarstwo i edukować młode pokolenie nowoczesnych wędkarzy, kształtując w nich prawidłowe wzorce wędkarskie.

Na ostatnich stronach komiksu „Fikoty Family – Ten Karpiowy” znajduje się praktyczny Poradnik Początkującego Karpiarza. Można tam znaleźć sporo ciekawostek i faktów dotyczących łowienia karpi w Polsce. Komiks Fikoty Family to również publikacja o tematyce proekologicznej. W fabule komiksu duży nacisk kładziony jest na propagowanie ekologicznych postaw, konieczności dbania o środowisko naturalne podczas wędkowania, a także promowanie dobrych praktyk wędkarskich tj. catch&release (złów i wypuść) i prawidłowego obchodzenie się z rybami.

Komiks jest publikacją bezpłatną! Można go otrzymać m.in. uczestnicząc w konkursach ogłaszanych w mediach społecznościowych projektu Fikoty bądź wspierając projekt Fikoty na Patronite.

Twórcami komiksu „Fikoty Family – ten karpiowy” jest małżeństwo znad Jeziora Omulew – Agnieszka i Paweł Błońscy. Komiks wydany został przez Wydawnictwo Fikoty przy współpracy z Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Facebook Comments

2 Komentarze

  1. Zapraszamy do na kanał na YT, gdzie pokazujemy codzienne życie nad mazurskim jeziorem: https://www.youtube.com/@fikoty

  2. Fajny pomysł. Pozdrawiam!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po