Na Jeziorze Ukiel przewróciła się łódź. Pomogli policyjni wodniacy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Silny i gwałtowny wiatr oraz opady deszczu spowodowały, że doszło do przewrócenia łódki na Jeziorze Ukiel w Olsztynie. Żaglówką podróżowało dwóch mężczyzn wraz z dwójką dzieci. Z pomocą poszkodowanym ruszyli policyjni wodniacy, którzy wydobyli ich z wody. Tym razem wszystko skończyło się dobrze. Wypoczywając nad akwenami, musimy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W niedziele (25.07.2021) olsztyńscy wodniacy dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad Jeziorem Ukiel. Około godz. 14:00 w wyniku nagłego pogorszenia się pogody, doszło do wywrócenia łódki typu omega, którą podróżowało dwóch mężczyzn oraz dzieci w wieku 4 i 7-lat. Policjanci natychmiast podjęli interwencję, podpłynęli do poszkodowanych, aby udzielić im pomocy. Sytuacja była na tyle groźna i wymagała dynamicznego działania, ponieważ jedno z dzieci zaplątało się o linkę przymocowaną do żaglówki. Policjanci po chwili wydobyli wszystkich na swoją łódź. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce wezwano także patrol WOPR-u, któremu przekazano osoby.

Warto podkreślić, że oprócz obecności policjantów na szczęśliwe zakończenie tego zdarzenia miało wpływ odpowiedzialne zachowanie osób wypoczywających nad wodą, którzy byli wyposażeni w podstawowe środki bezpieczeństwa jakim były kapoki. 32 i 42-latek byli trzeźwi.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka do Korsz

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka