Wiadomości

Na budynku Planetarium powstanie mural

W Olsztynie powstanie kolejny mural. Blisko 100 metrowa wizja artystyczna „Kosmos. Układ heliocentryczny”, przedstawiający ciała niebieskie i kosmiczną przestrzeń powstanie na budynku galerii BWA i Planetarium od strony al. Piłsudskiego. Uroczyste odsłonięcie muralu odbędzie się 27 czerwca o godz. 18:00.

Artystyczną wizję uformowania się Słońca i Ziemi z obłoku materii międzygwiazdowej na ścianie budynku zaprezentują artyści street artu – NeSpoon i Maniac. Mural upamiętni Rok Kopernika i jubileusz 660 lat założenia Olsztyna.

Pokaz połączony będzie z wernisażem wystawy NeSpoon „Szelest myśli”. W sali kameralnej BWA artystka o pseudonimie NeSpoon, znana z koronkowych realizacji w przestrzeni miejskiej, zaprezentuje wypalaną w glinie misterną „biżuterię dla miasta”, malarstwo na płótnie oraz wyjątkowy projekt „Myśli” – setki drobnych białych porcelanowych płatków, wyeksponowanych tak, by zachęcić widza do dotykania i przesuwania delikatnie dźwięczących krążków. Historia oczyszczania umysłu poprzez pełną skupienia pracę-medytację i proces formowania porcelany zawarte są w prezentowanym filmie wideo. Na fasadzie budynku BWA od al. Piłsudskiego NeSpoon oraz Maniac zaprezentują artystyczną wizję kosmosu i układu heliocentrycznego.

 

www.bwa.olsztyn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*