Kultura

Muzyka na żywo w Galerii Sowa

Galeria Sowa  zaprasza na inaugurację jesienno-zimowego sezonu koncertowego . Już w tym tygodniu wystąpią: Jan Gałach Band oraz Teatrzyk Piosenki Satyrycznej „Czyści jak łza”.The Jan Gałach Band powstał oczywiście z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Tworzący go muzycy to doświadczeni instrumentaliści:
Jan Gałach – skrzypce
Karolina Cygonek – wokal
Marek Kobus – gitara
Marek Idzik – bass
Borys Sawaszkiewicz – klawisze
Michał Bocek – perkusja
Patryk Głyk – perkusja

Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętą ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dżwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami jak „The Allaman Brothers Band”, „Derek Trucks Band”, „Mahavishnu Orchestra” czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością amerykańskich jam bandów.

Zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe czy Bies czad Blues gdzie Jan Gałach i Marek Kobus są organizatorami tych bieszczadzkich spotkań. Na początku 2014r zespół reprezentował nasz kraj na International Blues Chalenge w Memphis, zbierając bardzo dobre recenzje. Chwilę po powrocie do kraju JGB zdobywa wyróżnienie w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”. W marcu 2014r zespół wyjeżdża na konkurs Blues Aperitiv organizowany w Czechach, gdzie zdobywa pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności. 4 lipca 2014r JGB wygrywają konkurs Olsztyńskich Nocy Bluesowych. The Jan Gałach Band powstał oczywiście z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha.

2 października 2014r „Galeria Sowa” Olsztyn ul.Zamkowa 2 – godz.19:00 Wstęp – bilety: 25zł.

Teatrzyk Piosenki Satyrycznej „Czyści jak łza”

Olsztyńska formacja prześmiewców życia codziennego wprowadzi Was w jak zwykle prześwietny nastrój, wyszukany humor i świetną zabawę. Z uwagi, iż „Czyści jak łza” są niesłychanie rozchwytywani radiowo i koncertowo, tak więc będzie to nadzwyczajna okazja aby móc w tymże dniu być z Nimi na tzw. „lajfie”. 22 marca 2014r wydali swą najnowszą płytę „117 lat lania wody” ( ósma w swym dorobku). Będzie możliwość jej kupienia na tymże koncercie. Są laureatami Nagrody im.Ignacego Krasickiego (2013r).

Muzycy, tekściarze, kabareciarze, radiowcy … zapewnią Wam przezabawny początek weekendu w składzie:
Marek Markiewicz – autor większości tekstów, flety, kazoo, drumla oraz okazjonalnie inne wynalazki akustyczne jak choćby śpiew.

Jaromir Wroniszewski – kompozytor większości piosenek, śpiew, gitara, gitara i jeszcze raz gitara.
Magdalena Faszcza – Rytm, taniec FLAMENCO, śpiew to jej życie. Jej ukochany cytat to: „Postawa to gracja, gracja to magia a magia to taniec”
Wiesław Machiński – aluzjonista, pomysłodawca, świetny zadatek na celebrytę.
Zbigniew Ostrowski – wykonawca wszystkich partii akordeonu. Także staranny wygląd.
Adaś Pancer – całkowita, perfekcyjna obsługa perkusji, całotygodniowy, niewymuszony styl bycia.

„Galeria Sowa”  ul.Zamkowa 2A . Początek koncertu godz.19:00 Wstęp – 15zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*