MultiCentrum wśród najlepszych w konkursie Public Library Innovation Programme

- Kategoria: Ciekawostki
0

Placówka Miejskiej Biblioteki Publicznej – MultiCentrum – filia nr 3, znajdująca się przy ul. Limanowskiego 8, została nagrodzona w międzynarodowym konkursie Public Library Innovation Programme (EIFL-PLIP) za wdrażanie innowacyjnych działań edukacyjnych w zakresie teleinformatyki ( ICT).

MultiCentrum znalazło się w gronie sześciu szczęśliwców spośród 60 krajów aplikujących do VI edycji Innovation Award-for Creative use of ICT. Placówka od lat prowadzi warsztaty dla różnych grup, w tym dla osób z niepełnosprawnością fizyczną i umysłową, co zostało docenione przez EIFL- knowledge without boundaries.

Interdyscyplinarne zajęcia odbywały się w czterech modułach: MultiArt, MultiMusic, MultiScience, MultiTech. W realizacji każdego z modułów wykorzystywany był internet, komputery, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe i aplikacje internetowe dopasowane do potrzeb i umiejętności uczestników warsztatów.

 

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się