Wiadomości

Możliwe utrudnienia w ruchu w związku z zaplanowanym protestem rolników

Z powodu protestu rolników 9 lutego mogą występować utrudnienia na drogach krajowych w woj. warmińsko – mazurskim.

W piątek 9 lutego na obszarze całego kraju planowany jest strajk generalny rolników oraz blokady dróg. Zaplanowany strajk jest sprzeciwem rolników wobec działań Unii Europejskiej m.in. w kwestii polityki rolnej oraz decyzji doprowadzających do nadmiernego importu towarów z Ukrainy.

– Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru, jak ogłosić strajk generalny. Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutkutłumaczy NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność„.

 

 

 

 

 

 

 

– W związku z planowanymi protestami rolniczymi możemy spodziewać się utrudnień na DK58, DK51, DK16 msc. Kudypy, Olsztyn DK16 Sorkwity, Marcinkowo, DK65, Kowale Oleckie, DK65 Gołdap, DK3 Giżycko, DK63 Pozezdrzeinformuje GDDKiA w Olsztynie.

W województwie warmińsko-mazurskim największy protest zaplanowany jest w Elblągu

Rolnicy zbiorą się najpierw na ulicy Żuławskiej, a następnie przejadą przez ronda prowadzące do drogi ekspresowej S7, aby skierować się do centrum. W kilku miejscach będą zatrzymywać się, aby wygłosić swoje postulaty.

Protest rolników w okolicach Olsztyna

Utrudnień trzeba spodziewać się też na „szesnastce” między Ostródą, a Olsztynem.

Na rondzie DK 16 – skrzyżowanie o ruchu okrężnym ul. Sielskiej, obwodnicy Olsztyna i DK 16 w kierunku Ostródy planowana jest akcja protestacyjna w godzinach 10.00 – 15.00.

Nad bezpieczeństwem manifestujących oraz osób postronnych będą czuwać policjanci. Zaplanowane zostały także objazdy. Kierowcy poruszający się DK 16 obwodnicą Olsztyna przed rondem z ul. Sielską będą zawracani w wyznaczonym miejscu. Z kolei podróżni z kierunku Ostródy do Olsztyna w m. Podlejki będą kierowani na m. Łęguty lub Guzowy Młyn. Natomiast w Kudypach na DK 16 kierowcy będą kierowani na objazd przez m. Jonkowo.

Wschód województwa: Węgorzewo, Giżycko, Kruklanki, Olecko, Pozezdrze

W Węgorzewie ma pojawić się nawet sto ciągników. Rolnicy ustawią się na Placu Wolności w centrum Miasta, gdzie będą prezentować swoje postulaty.

Protestujący rolnicy pojawią się również w Nowej Wsi Ełckiej, gdzie droga krajowa nr 65 krzyżuje się z ekspresową S61. Na drogę ekspresową rolnicy wyjechać nie mogą, ale trzeba liczyć się z utrudnionym poruszaniem się przy węzłach.

Mapa blokad drogowych – na bieżąco aktualizowana.

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1atNNgbIhcB6NaBdwY5C7bzNSRveCKvw&ll=51.89450994271979%2C21.52565515988707&z=6 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*