Polecane artykuły

Modne ściany w 2023 roku

Ściany… Obok podłóg stanowią największe powierzchnie w każdym wnętrzu, dlatego warto zadbać o ich gustowną aranżację. To, jakim materiałem je wykończymy bądź ozdobimy, zależy od wielu czynników, m.in. wiodącego stylu aranżacyjnego, metrażu, lokalizacji pomieszczenia względem stron świata czy też stopnia jego nasłonecznienia. Miej to na uwadze, a tymczasem poznaj sposoby na modne ściany w 2023 roku i zainspiruj się do zmian!

Materiały ozdobne, ale tylko prawdziwe

W branży wnętrzarskiej zamiłowanie do nurtu eko przybiera na sile. Styl organiczny, biophilic design – to zagadnienia, o których słyszy się coraz częściej. Oznacza to, że modne w ubiegłym roku (2022) materiały naturalne nadal będą wypierać tworzywa sztuczne oraz wszelkiego rodzaju imitacje.

Dobrym przykładem jest tutaj cegła dekoracyjna. Zauważmy, że tylko płytki z prawdziwej cegły wpisują się we wspomniany wyżej nurt eko. Dekoracja ścian licami cegieł rozbiórkowych to nie tylko korzyść wizualna dla wnętrza, ale i przyjazny dla człowieka mikroklimat wynikający z zastosowania materiału najwyższej jakości – autentycznego, wykonanego z gliny.

Viva Magenta, czyli kolor roku 2023 według Instytutu Pantone

Jest wiele branż, które wyczekują wyboru czy też ogłoszenia decyzji o wyborze koloru roku przez Amerykański Instytut Pantone. Jedną z nich jest szeroko pojęta branża wnętrzarska. Czy wiesz, że w 2023 roku barwa, która zdominuje wiele projektów to (uwaga) Viva Magenta – intensywny i zdecydowanie energetyczny odcień różu? Wykorzystanie tego topowego koloru na ścianach wnętrz wydaje się absolutnie zasadne i nie może go zabraknąć wśród naszych propozycji. Pamiętajmy jednak, że ciemne i nasycone kolory nie są łatwe w aranżacji. Czasem lepszym posunięciem okazuje się pomalowanie zaledwie jednej – centralnej – ściany wnętrza niż wszystkich czterech.

Kompozycje ścienne z plakatów lub ozdobnych dekoracji

Galerie ścienne z plakatów czy grafik to gorący hit w aranżacji wnętrz, którego popularność stale rośnie. Zdają sobie z tego sprawę sklepy internetowe, które oferują mnóstwo motywów, m.in.: botaniczne, minimalistyczne, glamour, abstrakcyjne, skandynawskie, boho, a nawet personalizowane. Spośród nich możesz wybrać kilka interesujących elementów i zestawić ze sobą w absolutnie dowolny sposób, tworząc unikalną dekorację ścienną – harmonijną lub eklektyczną.

To jednak nie koniec – skupiając się na modnych w 2023 kompozycjach ściennych, trzeba wspomnieć o pozostałych opcjach, a tych na rynku nie brakuje. Ozdobne talerze na ścianę (ceramiczne, rattanowe itp.), ozdoby metalowe, złote zawieszki, lustra o różnych kształtach i rozmiarach w dekoracyjnych ramach, wachlarze z bambusa, liści palmy lub trawy morskiej – to tylko część propozycji, z jakimi możesz się spotkać. Wybierz te, których charakter koresponduje ze stylem Twojego wnętrza i stwórz zachwycającą dekorację na ścianie w pokoju dziennym, sypialni, biurze etc.

Powodzenia!

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*