Na sygnale

Miłośnicy motoryzacji urządzili sobie zlot na parkingu. Interweniowali policjanci

Z soboty na niedzielę (17/18.02.2024 r.) wieczorem podczas działań prewencyjno – kontrolnych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspierani przez patrol z WRD KWP Olsztyn oraz z WRD KPP Ostróda interweniowali wobec miłośników motoryzacji, którzy urządzili sobie zlot na parkingu pod jednym ze sklepów na terenie Olsztyna.

Funkcjonariusze sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny i wymagane wyposażenie pojazdów. Niestety nie obyło się bez stwierdzonych nieprawidłowości. Podczas działań funkcjonariusze przeprowadzili ponad 100 kontroli drogowych, ujawniając wykroczenia dotyczące m.in. w 33 przypadkach przekroczenia dozwolonej prędkości, w 10 przypadkach nieprawidłowego stanu technicznego pojazdów, a także w kilku przypadkach odnotowali brak wymaganego wyposażenia pojazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, niestosowanie się do znaków czy sygnalizatora S-1, W jednym przypadku odnotowane zostało niekorzystanie z wymaganych świateł. W większości tych przypadków za nieprawidłowości kierowcy zostali ukarani mandatami.

Policjanci zatrzymali 1 prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, 10 dowodów rejestracyjnych z powodu nieprawidłowego stanu technicznego pojazdu, a także przebadali 102 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie, w tym przypadku nie stwierdzając nieprawidłowości.

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*