Mikołajkowe Klimaty w Dywitach

fot. UG Dywity

Świątecznie, klimatycznie i bardzo smacznie będzie w Dywitach w sobotę 9 grudnia. Wszystko za sprawą już XII edycji Mikołajkowych Klimatów. W GOK Dywity z pięknymi ozdobami i rękodziełem wystawi się ponad 20 wystawców, a w dywickiej Stodole na targowisku wiejskim będzie pyszna żywność od lokalnych producentów i rolników. Z jednego miejsca w drugie zawiezie was bezpłatnie Eko Bus Świętego Mikołaja.

Mikołajkowe Klimaty to przedświąteczna impreza w Dywitach, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, ale również gości z Olsztyna. Od kilku lat odbywa się ona w dwóch miejscach: Gminnym Ośrodku Kultury i Stodole w Dywitach. W pierwszym miejscu znajdziecie coś dla ducha, a w drugim dla ciała. Od godz. 10 do 17 w GOK Dywity wystawi się ponad 20 stoisk rękodzielników z cudnymi dziełami sztuki, które pięknie ozdobią wszystkie domy.

Do stoiska pełnego pachnących pierników i woskowych ozdób zaprasza Sylwia Włodarczyk ze Słup. Artystka ludowa, Krystyna Tarnacka, na Kiermaszu wystawi słomiane gwiazdki, lniane zabawki oraz ziołową kosmetykę. Tradycyjnie dywicki Gok odwiedzi też Dom Pomocy Społecznej w Grazymach ze swoją przepiękną ceramiką.

– Warte podkreślenia jest to, że każdy z obecnych artystów prezentuje rzeczy niespotykane, o wyjątkowej stylistyce – podkreśla Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK Dywity.

Kiermaszowi towarzyszyć będą warsztaty „Las w słoiku”, w trakcie których uczestnicy będą mogli, pod okiem instruktorki Anety Jabłońskiej-Wiącek, wyczarować popularne mini ogrody zaklęte w szkle. W trakcie imprezy działać będzie także słodka kawiarenka prowadzona przez „Gościniec Warmiński”. Warsztaty „Las w słoiku” odbędą się w dwóch grupach. Grupa pierwsza godzina 11:00, grupa druga godzina 12:00. Opłata za udział w warsztatach 10 złotych od osoby. Zapisy pod numerem telefonu: 89 5120123.

Z kolei od godz. 9.00 do 13.00 w dywickiej Stodole na targowisku wiejskim królować będzie pyszna żywność od lokalnych producentów i rolników, a dodatkowo pojawi się też kilka stoisk z rękodziełem. Na jarmarku w Stodole będzie można kupić: kiełbasy, sery, miody, jaja, garmażerkę, ryby świeże, wędzone i przetworzone, chleb, zioła, oleje tłoczone na zimno, słodkości, wypieki i wiele innych smakołyków. Z GOK do Stodoły i z powrotem w godz. 10-13 zawiezie was bezpłatnie Eko Bus Świętego Mikołaja. Na pokładzie pojazdu będzie oczywiście Mikołaj, który poczęstuje podróżnych słodkościami.

Organizatorem wydarzenia jest GOK Dywity i Gmina Dywity.

mikolajkowe-klimaty-dywity-pl

Źródlo: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego