Na sygnale

Mieszkaniec Olsztyna odpowie przed sądem za trzykrotne złamanie kwarantanny

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 51-latek z Olsztyna, który w ciągu 14-dniowej kwarantanny aż trzykrotnie złamał obowiązujące przepisy opuszczając miejsce zamieszkania. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 51-latek z Olsztyna, który w ciągu 14-dniowej kwarantanny aż trzykrotnie złamał obowiązujące go przepisy. W środę (01.04.2020) olsztyńscy policjanci skierowali w jego sprawie trzy wnioski do sądu. Za pierwszym razem podczas policyjnej kontroli okazało się, że mężczyzna opuścił miejsce izolacji i wyszedł na spacer. Kilka dni później był on widziany w pobliżu swojego bloku. Natomiast trzeci raz mężczyzna opuścił mieszkanie ostatniego dnia kwarantanny domowej – tym razem mężczyzna wyszedł do pobliskiego sklepu po papierosy.

We wszystkich przypadkach policjanci sporządzili stosowną dokumentację, na podstawie której do sądu w Olsztynie wpłynęły trzy wnioski o ukaranie mężczyzny za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów. Teraz o losie 51-latka zdecyduje sąd, który może wymierzyć mu wysoką karę grzywny.

Pamiętajmy!

Policjanci sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym czy osoba objęta decyzją o kwarantannie stosuje się do jej postanowień. Jeśli okaże się, że zarusza zasady izolacji domowej, to informacja zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary o wysokości nawet do 30 000 zł.

Ponadto, wobec osoby łamiącej reguły kwarantanny prowadzone będą czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 k.w. Wówczas mandat może sięgnąć nawet 500 zł. Jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna się izolować będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwo przewiduje karę roku pozbawienia wolności

Źródło:KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*