Na sygnale

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę – był nietrzeźwy

W poniedziałek (10.06.2019) w godzinach porannych do miejscowości Jurki w gminie Morąg pojechał policjant morąskiej patrolówki, aby przeprowadzić kontrolę autobusu i kierowcy. Nauczyciele z tamtejszej szkoły tak jak przed każdą wycieczką i tym razem poprosili policjantów o sprawdzenie kierowcy i autobusu przed wyjazdem. Podstawionym pod szkołę busem miało podróżować 18 dzieci w wieku od 7 do 8 lat oraz ich opiekunowie.

Morąski funkcjonariusz w czasie kontroli nie miał zastrzeżeń, co do stanu technicznego pojazdu. Miał natomiast zastrzeżenia do kierowcy. W czasie badania okazało się bowiem, że był on pijany. 53-letni mieszkaniec gminy Morąg miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

35-latek został zatrzymany w policyjnej celi. Przewoźnik natomiast przysłał na miejsce nowego kierowcę, który pojechał z dziećmi na zaplanowaną wycieczkę. Na miejscu policjant sprawdził jego stan trzeźwości – tym razem nie było żadnych zastrzeżeń.

Dzisiaj nieodpowiedzialny 53-latek usłyszy zarzut. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy i już wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5.000 zł.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*