Na sygnale

Miał prawie 3 kg narkotyków w mieszkaniu. Został aresztowany na 3 miesiące

W mieszkaniu miał prawie 3 kg narkotyków i 561 narkotycznych tabletek. Zaskoczony wieczorną wizytą policjantów nie stawiał oporu, a nielegalne substancje wydał dobrowolnie. Część z nich, ku zdziwieniu policjantów leżała na kuchennym stole. 41 – latek z Bartoszyc usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa na charakter rozwojowy.

W piątek, (30.04.21r.), przed godz. 22:00 operacyjni z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach zapukali do mieszkania 41 – latka z Bartoszyc. Funkcjonariusze mieli informację, że mężczyzna może posiadać narkotyki. 41 – latek wpuścił policjantów do mieszkania i usłyszał, co jest powodem ich wizyty. Sytuacja byłą dość kuriozalna, bo w mieszkaniu 41 – latka w ogólnie dostępnych miejscach leżały woreczki, zawiniątka, a w nich substancje, które już na pierwszy „rzut oka” wyglądały na narkotyki.

Policjanci w mieszkaniu 41 – latka zabezpieczyli ponad 2840 gramów marihuany, ponad 10 gramów amfetaminy, ponad 41 gramów różnokolorowego proszku i 561 tabletek, które we wstępnych badaniach wykazały cechy substancji psychoaktywnych. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. W niedzielę 2 maja br., Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował 41 – letniego mieszkańca Bartoszyc na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*