Małżeństwo odpowie za wyłudzanie kredytów

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Do olsztyńskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 42-latce i 49-latkowi, którzy są podejrzani o popełnienie szeregu oszustw bankowych. Z ustaleń śledczych wynika, że małżeństwo za pośrednictwem internetu wyłudzało pożyczki gotówkowe posługując się podrobionymi dokumentami. Łączna wartość strat to ponad 85 tysięcy złotych. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności serii oszustw bankowych, do których doszło od lipca 2019 roku do stycznia 2020 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że 42-latka i 49-latek za pośrednictwem internetu wyłudzili 7 pożyczek gotówkowych o łącznej wartości ponad 85 tysięcy złotych. Sprawcy w swoim przestępczym procederze posługiwali się fałszywymi dokumentami tożsamości. Małżeństwo próbowało wyłudzić pożyczki również w innych placówkach bankowych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili 42-latce 26 zarzutów, a 49-latkowi 24 zarzuty, które dotyczyły usiłowania oszustw, oszustw oraz posługiwania się fałszywymi dokumentami. Małżeństwo przyznało się do zarzucanych im czynów. Wobec 42-latki i 49-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się