Na sygnale

Mając prawie 3 promile alkoholu i sądowy zakaz wsiadł za kierownicę. Został zatrzymany po pościgu

Wczoraj (01.12.20r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie miasta i gminy Wielbark. Mundurowi czuwali nad przestrzeganiem przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Około godz. 17:00 ich uwagę zwrócił kierowca Audi, który poruszał się przez miejscowość Lejkowo.

Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli. Szybko się okazało, że kierowca miał inne plany. Pojazd gwałtownie przyśpieszył, a kierujący nie reagował na wydane przez mundurowych polecenia do zatrzymania się. W pewnym momencie skręcił w leśną drogę. Po przejechaniu kilku kilometrów, kierowca porzucił swój pojazd w kompleksie leśnym i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg pieszy i zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że zatrzymany to 29-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Miał on blisko 3 promil alkoholu w organizmie. Na tym jednak się nie skończyło. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym potwierdziło, że od marca 2018r. posiada on zatrzymane uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznym. Ponadto poszukiwany jest przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie.

29-latek został przewieziony do szczycieńskiej komendy, a VW na policyjny parking strzeżony. Nieodpowiedzialny kierowca niebawem odpowie przez sądem za złamanie zakazu kierowania pojazdami, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem!

Zgodnie z art. 178 b kodeksu karnego, „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*