Ciekawostki

List polecony już wyślesz z internetu dzięki Envelo

Poczta Polska udostępniła możliwość wysłania listu poleconego także z domu lub biura dzięki nowej usłudze na platformie Envelo. Rusza również skrzynka Envelo wraz z pierwszą odsłoną pocztowego Konta Zaufanego.

Dotychczas list polecony można było nadać tylko na poczcie. Teraz można go także wysłać z Envelo o każdej porze, z każdego miejsca. Nie trzeba nawet wychodzić z domu lub biura – podkreśla Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, odpowiedzialnej w Grupie Poczty Polskiej za obszar e-usług.

Wystarczy, że użytkownik Envelo otworzy zakładkę „nowa przesyłka”. Wybierze neolist i kliknie opcję neolist drukowany, a następnie określi rodzaj przesyłki (zwykłą, poleconą lub poleconą z ZPO). Treść wiadomości może wpisać w edytorze tekstowym na platformie lub załączyć jako PDF, np. ze skanami dokumentów. Jeśli nadawca wybierze przesyłkę poleconą, potwierdzenie nadania otrzyma bezpłatnie w formie PDF. W przypadku przesyłki poleconej z ZPO w plikach PDF bez dodatkowych opłat otrzyma potwierdzenia nadania i odbioru. Jeśli potrzebuje dodatkowego potwierdzenia w wersji tradycyjnej, tzw. żółtej karteczki, to w opcji ZPO za dodatkową opłatą, taką samą jak w placówce, usługę zrealizuje Poczta Polska. Wydrukowany list polecony do odbiorcy dostarczy listonosz.

List polecony z internetu to ułatwienie zwłaszcza dla firm i instytucji, które wysyłają duże wolumeny ważnej korespondencji. Za pośrednictwem bezpiecznej skrzynki Envelo mogą przesyłać m.in. oferty, umowy, regulaminy czy wezwania do zapłaty. Przedsiębiorcy oszczędzają dzięki neolistowi drukowanemu czas potrzebny na jej wydrukowanie, kopertowanie i nadanie na poczcie.

Przyszłość w skrzynce Envelo

Na platformie Envelo można także korzystać z Konta Zaufanego. To usługa gwarantująca najwyższy stopień bezpieczeństwa korespondencji. Przeznaczona jest tylko dla zweryfikowanych użytkowników.

Wystarczy, że jednorazowo potwierdzą swoją tożsamość w placówce Poczty Polskiej. Posiadacze Konta Zaufanego zyskają dostęp do naszej kolejnej nowości, czyli neolistu elektronicznego. Skrzynka Envelo to początek wygodnej i w pełni bezpiecznej komunikacji elektronicznej – wyjaśnia Grzegorz Świdwiński.

Uwierzytelnienie w placówce gwarantuje, że Konto Zaufane powiązane jest z prawdziwą osobą lub firmą. Umożliwia również skorzystanie z nowej funkcjonalności – neolistu elektronicznego, który można wysłać jako zwykły lub rejestrowany. W przypadku wersji rejestrowanej nadawca otrzyma informację o wysłaniu wiadomości do odbiorcy oraz jej dostarczeniu i odczytaniu. Daty są potwierdzane cyfrowym stemplem pocztowym.

Platforma, udostępniając pocztowe Konto Zaufane dla użytkowników skrzynki Envelo, przygotowuje się również do uruchomienia usługi skanowania korespondencji. Umożliwi ona odbieranie poczty papierowej przez internet. Klient, który podpisze umowę z Pocztą Polską, otrzyma na skrzynkę Envelo skan koperty. Od decyzji odbiorcy będzie zależeć, czy Poczta ją zniszczy bez otwierania, otworzy i prześle zeskanowaną zawartość czy też dośle ją na wskazany adres bez otwierania.

Skorzystaj z Envelo i poleć znajomym

Platforma Envelo wciąż się rozwija. Wprowadza kolejne funkcjonalności i promuje korzystanie z e-usług pocztowych. Wraz z udostępnieniem nowości rozpoczęła dwie kampanie, w których użytkownicy otrzymują kody rabatowe.

Pierwsza z nich to akcja „Podaj dalej”. Każdy użytkownik platformy może w okresie promocji wysłać neokartkę i przekazać w ten sposób bliskim zniżkę. Zasady są proste. Wystarczy nadać neokartkę z www.envelo.pl. Jej adresat otrzyma nie tylko pozdrowienia, lecz także rabat 25%. Jeśli zdecyduje się go wykorzystać i wysłać kolejną neokartkę, podaruje adresatowi zniżkę 30%, a ten wysyłając swoją neokartkę, obdaruje następną osobę najwyższym rabatem 35%. Każdy kolejny adresat otrzyma maksymalną zniżkę, którą będzie mógł dalej się dzielić.

Druga promocja – „Poleć znajomym” – przeznaczona jest dla użytkowników, którzy zarejestrują się na platformie. Obejmuje neokartkę oraz neolist drukowany i neolist drukowany masowy. Każdy z nich może podać na www.envelo.pl adres e-mail osoby, której chce podarować rabat 20% na jedną z usług objętych promocją. Jeśli dana osoba zarejestruje się na platformie Envelo i wykorzysta kod rabatowy, użytkownik polecający usługi także otrzyma w prezencie zniżkę 20%.

Regulaminy obu promocji dostępne są na www.envelo.pl.

E-usługi dla każdego

Envelo to nie tylko neolisty i neokartki. Na platformie można kupić neoznaczki na przesyłki zwykłe i polecone. Marka oferuje ponadto usługę Neofaktura, dzięki której wszystkie faktury – elektroniczne i papierowe – można jednocześnie wysłać przez internet. Odbiorcy neofaktur elektronicznych mogą je przeglądać i archiwizować w skrzynce Neorachunki.

Aplikacja mobilna Envelo współpracuje z systemami, Android, iOS i Windows Phone. Można dzięki niej wysłać neokartkę czy odbierać Neorachunki. W wyszukiwarce znajdziemy placówkę pocztową, skrzynkę czy kod pocztowy. Z aplikacją zamówimy też kuriera Pocztex i sprawdzimy status doręczenia przesyłki rejestrowanej.

Źródło: Poczta Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*