Na sygnale

Lidzbarscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

Praca operacyjna i intensywne działania lidzbarskich kryminalnych, ukierunkowane na walkę z przestępczością narkotykową, doprowadziły do ujawnienia i zlikwidowania na terenie powiatu lidzbarskiego nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste. Zajmujący się nią 44-latek został zatrzymany, usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany.

Policjantów pionu kryminalnego z lidzbarskiej jednostki Policji do 44-latka uprawiającego konopie, doprowadziły intensywne działania oraz ustalenia operacyjne, których finał miał miejsce w czwartek (20.06.2024 r.). Wtedy to policjanci na terenie jednej z posesji w powiecie lidzbarskim ujawnili uprawę krzewów konopi innych niż włókniste oraz susz roślinny. Zastali tam też właściciela uprawy.

Podczas czynności na terenie posesji funkcjonariusze zabezpieczyli 348 krzewów konopi innych niż włókniste oraz ponad 2 kg suszu roślinnego marihuany w różnym stadium suszenia. Policjanci zatrzymali także 44-latka, będącego właścicielem ujawnionych nielegalnych środków, który już następnego dnia, w Prokuraturze Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim, usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste, mogących dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste.

W sobotę (22.06.2024 r.) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*