Zapowiedzi wydarzeń

Letnie Dobranocki Bluesowe – wystąpi Juwana Jenkins z zespołem Old Dogs

W piątek, 14 sierpnia gościem na Scenie Staromiejskiej gw ramach cyklu Letnie Dobranocki Bluesowe będzie Juwana Jenkins z zespołem Old Dogs. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Juwana Jenkins pochodzi z Filadelfii, ale od kilkunastu lat mieszka w Pradze. Jest nie tylko wyrazistą, przepełnioną soul-gospelowym żarem wokalistką, ale także aktorką i nauczycielką akademicką. Ma w swym dorobku dwie płyty: „Ten After Ten” i „The Blues Keeps You Alive”.

Artystka wraz z zespołem Old Dogs dostarcza ognistych wrażeń muzycznych. Przy ich muzyce nie da się usiedzieć na miejscu. Poruszający wokal wspierają partie instrumentalne ściśle ze sobą współpracujących perkusisty Hanza Sedlářa i basisty Zdenka Novaka oraz budujących nastrój gitarzysty Mirka Sovy i harmonijkarza Charlie Slavika. Muzycy zapewniają wspaniałą rozrywkę, zarówno wykonując swoje własne energetyczne kompozycje, jak i te, znane z klasycznych wykonań legend bluesa: Freddiego Kinga, Earla Kinga, Etty James, Big Mamy Thornton, Bessie Smith, Howlin’ Wolfa i Muddy’ego Watersa.

Zespół miał okazję otwierać koncerty sław: Johnny Winter, Eric Burdon, Glenn Hughes, Thin Lizzy, The Rainbow, Ten Years After, Poppa Chubby, Robben Ford. Juwana Jenkins & Old Dogs z powodzeniem koncertują też w licznych klubach muzycznych i na festiwalach w Czechach, Niemczech, Chorwacji i Słowacji.

Skład zespołu:
Juwana Jenkins – śpiew
Charlie Slavík – harmonijka
Mirek Sova – gitara
Hanz Sedlář – perkusja
Zdeněk Novák – bas

Źródło: MOK Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*