Na sygnale

Kurier przywłaszczył pieniądze – okazało się, że jest poszukiwany

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przedstawili 32-letniemu pracownikowi jednej z firm kurierskich zarzut przywłaszczenia pieniędzy. Nieuczciwy kurier nie rozliczył się z gotówki, którą pobrał od klientów – działając w ten sposób przywłaszczył pieniądze w kwocie ponad 8 tys. zł. Ponadto okazało się, że 32-latek w policyjnej bazie figurował jako osoba poszukiwana do odbycia kary 25 dni aresztu w związku z nieopłaceniem grzywny za popełnione w przeszłości przestępstwo o podobnym charakterze.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się podwykonawca jednej z firm kurierskich wraz ze swoim pracownikiem i zgłosił podejrzenie popełnienia przestępstwa przywłaszczenia pieniędzy przez jego pracownika. Podczas wyjaśniania szczegółów zdarzenia okazało się, że 32-letni kurier przez dwa dni pobierał od klientów pieniądze, z których się nie rozliczył.

Z policyjnych ustaleń wynika, że nieuczciwy kurier przywłaszczył pieniądze w kwocie ponad 8 tys. zł. 32-latek swoje zachowanie tłumaczył koniecznością spłaty zaległych zobowiązań finansowych. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że już wcześniej 32-latek miał do czynienia z naruszeniem prawa, ponieważ w policyjnych bazach figurował jako osoba poszukiwana do odbycia kary 25 dni aresztu za przestępstwo o podobnym charakterze. Kara aresztu została anulowana po opłaceniu grzywny.

32-latek z popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*