Książkowe rosarium z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na Książkowe rosarium z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to symboliczna data śmierci lub urodzin wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa czy Nabokova. Nie dziwi więc, że w tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jednak jest jeszcze inna tradycja – to święto narodowe Katalonii, a dokładnie dzień ich patrona – św. Jerzego.

Tego dnia w Hiszpanii kobietom wręcza się czerwoną różę, mężczyźni zaś w rewanżu obdarowywani są książkami. Zainspirowani tym zwyczajem zapraszamy wszystkich do Starego Ratusza, gdzie będzie można otrzymać lub zrobić samodzielnie różę origami i różaną zakładkę. Jednak czym byłby Dzień Książki bez… książki! Odwiedzający Wojewódzką Bibliotekę będę mogli skorzystać z wymienialni książek lub zabrać do domu uwolnioną książkę z Dyskusyjnego Klubu Książki.

23 kwietnia /poniedziałek/ 2018 r., godz. 15.30-17.00

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana w organizacji ruchu: w niedzielę otwarcie ul. Wyszyńskiego

Trwa rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej. Kierujący już w